Kommunala uppdrag är nu valda!

Kommunala uppdrag är nu valda!

Inför perioden 2015-2018 har nu Svenljunga kommunfullmäktige valt uppdragen. Miljöpartiet har nu följande uppdrag:
Kommunfullmäktige: Lars Engström (ord)

Kommunstyrelsen: Bengt-Åke Carlsson (ers)

Barn och Utbildningsnämnden: Eva Allgulander (ers)

Relaterade nyheter

Dalarna, 20 maj 2022

Skogspolitiskt symposium 30 maj 2020

Kronobergs län, 19 maj 2022

Respekt för naturens mångfald – ett program för biologisk mångfald i Kronobergs län

Uppsala län, 16 maj 2022

Miljöpartiets förslag till länsplan för regional transportinfrastruktur

Kunde inte hitta några poster

Försök med en annan filtrering eller sökning.

Läs alla nyheter