Jenny Lundström

Vice ordförande i Trafik- och samhällsutvecklingsnämnden i Region Uppsala. Ledamot i regionfullmäktige. Ledamot i kommunfullmäktige i Tierps kommun. Ledamot i partistyrelsen.

Landstingsråd 1:e vice ordförande i Landstingsfullmäktige Ersättare i Kollektivtrafiknämnden inom landstinget Arbetar som veterinär och sakkunnig med inriktning djurhälsovård

Jenny Lundström

Uppdrag

  1. Kandidater riksdagen Uppsala län
    1. Andrea Byding
    2. Charles Pylad
    3. Christian Nordberg
    4. Emin Maskan
    5. Erik Apel
    6. Eva Adler
    7. Freddie Eriksson
    8. Georg Olsson
    9. Gunnel Bergman
    10. Hans Wennberg
    11. Helena Nordström-Källström
    12. Ida Netzel
    13. Jenny Lundström
    14. Johan Edstav
    15. Jonas Andersson
    16. Kenneth Hällbom
    17. Kerstin Dreborg
    18. Kerstin Umegård
    19. Lene Schill
    20. Linda Eskilsson
    21. Malena Ranch
    22. Maria Gardfjell
    23. Mattias Ekberg
    24. Niclas Malmberg
    25. Rickard Malmström
    26. Rolf Samuelsson
    27. Rose Marie Nejdling
    28. Salvador Rincon Amat
    29. Siw Björkgren
    30. Sylvia Lundholm
    31. Tarja Onegård
    32. Ylva Lundh
    33. Åsa Strahlemo
  2. Kandidater till EU-parlamentet 2019
    1. Aida Badeli
    2. Alice Bah Kuhnke
    3. Annica Snäll
    4. Björn Immerstrand
    5. Bodil Valero
    6. Brita Wessinger
    7. David Folkebrant
    8. David Ling
    9. Elin Söderberg
    10. Emma Hult
    11. Emma Nohrén
    12. Göran Larsson
    13. Henrik Blind
    14. Isabel Enström
    15. Jacob Risberg
    16. Jakop Dalunde
    17. Janine Alm Ericson
    18. Jenny Lundström
    19. Jiang Millington
    20. Karin Thomasson
    21. Katarina Folkeson
    22. Kristian Ek
    23. Linus Lakso
    24. Lorentz Tovatt
    25. Lotta Hedström
    26. Magnus P Wåhlin
    27. Malte Roos
    28. Mariam Salem
    29. Max Troendlé
    30. Mursal Isa
    31. Märta Stenevi
    32. Naiara Pereira Cunha
    33. Nils Karlsson
    34. Nils Larsen
    35. Olle Hilborn
    36. Per-Inge Lidén
    37. Pär Holmgren
    38. Rebecka Forsberg
    39. Svein Henriksen
    40. Wanja Kaufmann
  3. Kollektivtrafiknämnden
    1. Erik Apel
    2. Jenny Lundström
  4. Kommunfullmäktige Tierp
    1. Brita Kajrup
    2. Jenny Lundström
    3. Joachim Stormvall
  5. Kommunstyrelsen Tierp
    1. Jenny Lundström
    2. Joachim Stormvall
  6. Partistyrelsen
    1. Alice Bah Kuhnke
    2. Brita Wessinger
    3. Emmali Jansson
    4. Henrik Ölvebo
    5. Isabella Lövin
    6. Jakop Dalunde
    7. Janine Alm Ericson
    8. Jenny Lundström
    9. Karin Thomasson
    10. Linus Lakso
    11. Magnus P Wåhlin
    12. Manuel Cortez Azero
    13. Marléne Tamlin
    14. Max Troendlé
    15. Per Bolund
    16. Rasmus Ling
    17. Torbjörn Nilsson
  7. Regionfullmäktige Uppsala
    1. Annika Forsell
    2. Fredrik Leijerstam
    3. Hans Wennberg
    4. Jenny Lundström
    5. Malena Ranch
    6. Mattias Ekberg
    7. Mårten Fjällström
    8. Susanna Tuvemo Johnson
  8. Utskottet Samhällsbyggnad
    1. Jenny Lundström