Kontakta oss

Kontakta oss
Välkommen till vår kampanjlokal på Ringvägen 126

Vi

Vill du kampanja med oss. Välkommen till vår kampanjcentral på Ringvägen 126. 

kampanjcentralen@mp.se

 

Politiskt kansli i Regionhuset på Hantverkargatan 45, Stockholm

Maila till:

mp@regionstockholm.se

 

Politiker

Tomas Eriksson, miljö- och kollektivtrafikregionråd
tomas.eriksson@mp.se

Sandra Ivanovic Rubin, intern gruppledare och toppkandidat i valet
sandra.ivanovic-rubin@mp.se

Malin Fijen Pacsay, intern gruppledare
malin.fijen.pacsay@mp.se

Anton Fendert, toppkandidat i valet
anton.fendert@mp.se

 

Kontaktpersoner på politiskt kansli

Veronica Eriksson, kanslichef
veronica.eriksson@mp.se

Lina Ericsson, biträdande kanslichef
lina.ericsson@mp.se

Tobias Östberg, pressekreterare
tobias.ostberg@mp.se

Sarah Aziz, politisk sekreterare kollektivtrafik (föräldraledig)
sarah.aziz@mp.se

Soraya Amrani, politisk sekreterare kollektivtrafik

soraya.amrani@mp.se

Joachim Höggren, politisk sekreterare miljö och klimat, regionplanering, fastigheter och forskning
joachim.hoggren@mp.se

Åsa Sturestig, politisk sekreterare hälso- och sjukvård
asa.sturestig@mp.se

Anna Wåhlström, politisk sekreterare hälso- och sjukvård
anna.wahlstrom@mp.se

 

Internt medlemskansli

Pustegränd 1-3, Stockholm

E-post: stockholmsdistriktet@mp.se

Ordföranden:

Patrik Sandström

patrik.sandstrom@mp.se

Eva Pethrus

eva.pethrus@mp.se

Kontaktpersoner på internt kansli

Maria Kjellberg, kanslichef
maria.kjellberg@mp.se

Susanna Stavling, organisationsutvecklare
susanna.stavling@mp.se

Thomas Bengtsson, organisationsutvecklare

thomas.bengtsson@mp.se

William Olsson, digital manager
william.olsson@mp.se

Johannes Dahlkvist, redovisningsekonom
johannes.dahlkvist@mp.se

Relaterade nyheter

Västerbotten, 23 juni 2022

Valmanifest MP Västerbotten 2022

Örebro län, 22 juni 2022

Majoriteten lär inte av sina misstag

Västerbotten, 17 juni 2022

Könsbekräftande vård

Kunde inte hitta några poster

Försök med en annan filtrering eller sökning.

Läs alla nyheter