Kontakta oss

Kontakta oss

Vill du komma i kontakt med oss? Här hittar du kontaktinformation till politiska kansliet, interna kansliet samt till nyckelpersoner.
 

Politiskt kansli

Hantverkargatan 45, 2 tr

112 21 Stockholm

Telefon: 08-737 25 00

 

Politiker

Tomas Eriksson, miljö- och kollektivtrafikregionråd
tomas.eriksson@mp.se

Susanne Nordling, intern gruppledare
susanne.nordling@mp.se 

Malin Fijen Pacsay, intern gruppledare
malin.fijen.pacsay@mp.se

 

Kontaktpersoner på politiskt kansli

Veronica Eriksson, kanslichef
veronica.eriksson@mp.se

Lina Ericsson, biträdande kanslichef
lina.ericsson@mp.se

Tobias Östberg, pressekreterare
tobias.ostberg@mp.se

Sarah Aziz, politisk sekreterare kollektivtrafik
sarah.aziz@mp.se

Joachim Höggren, politisk sekreterare miljö och klimat, regionplanering, fastigheter och forskning
joachim.hoggren@mp.se

Åsa Sturestig, politisk sekreterare hälso- och sjukvård
asa.sturestig@mp.se

Anna Wåhlström, politisk sekreterare hälso- och sjukvård
anna.wahlstrom@mp.se

 

Internt kansli

Pustegränd 1-3

118 20 Stockholm

E-post: stockholmsdistriktet@mp.se

 

Kontaktpersoner på internt kansli

Mariana Moreira Duarte, distriksordförande
mariana.moreira.duarte@mp.se

Anton Fendert, distriksordförande
anton.fendert@mp.se

Maria Kjellberg, kanslichef
maria.kjellberg@mp.se

Susanna Stavling, organisationsutvecklare
susanna.stavling@mp.se

William Olsson, digital manager
william.olsson@mp.se

Johannes Dahlkvist, redovisningsekonom
johannes.dahlkvist@mp.se

Relaterade nyheter

Dalarna, 20 maj 2022

Skogspolitiskt symposium 30 maj 2020

Kronobergs län, 19 maj 2022

Respekt för naturens mångfald – ett program för biologisk mångfald i Kronobergs län

Uppsala län, 16 maj 2022

Miljöpartiets förslag till länsplan för regional transportinfrastruktur

Kunde inte hitta några poster

Försök med en annan filtrering eller sökning.

Läs alla nyheter