Kontakta oss

Kontakta oss

Har du frågor kring vår politik?

Politiskt kansli i Regionhuset på Hantverkargatan 45, Stockholm

Maila till: mp.politik@regionstockholm.se

Presskontakt: 070-7373261

Kontaktuppgifter till Region Stockholms politiker

Anton Fendert, Trafikregionråd och gruppledare
anton.fendert@mp.se

Sandra Ivanovic Rubin, sjukvårdspolitisk talesperson och ledamot Regionstyrelsen
sandra.ivanovic-rubin@mp.se

Kontaktpersoner på politiskt kansli

Hanna Björnfors, tf Kanslichef
hanna.bjornfors@mp.se

Jakob Lundgren, Förhandlingschef
jakob.lundgren@mp.se

Distriktskansliet

Ringvägen 126, 116 61 Stockholm

E-post: stockholmsdistriktet@mp.se

Ordföranden:

Ajda Asgari
ajda.asgari@mp.se

Giulia Ray
giulia.ray@mp.se

Kontaktpersoner på distriktskansli

Désirée Martin, projektledare och arbetsledning
desiree.martin@mp.se

Susanna Stavling, organisationsutvecklare
susanna.stavling@mp.se

Johannes Dahlkvist, redovisningsekonom
johannes.dahlkvist@mp.se

Relaterade nyheter

Örebro län, 25 maj 2024

NA Debatt: Vi gläds åt att fira Lakeside Pride – och fortsätter kämpa för allas lika rätt!

Örebro län, 24 maj 2024

Land Lantbruk: Så vill de påverka politiken i EU

Örebro län, 22 maj 2024

Expressen: Det är KD:s politik som leder till slaktade kor

Kunde inte hitta några poster

Försök med en annan filtrering eller sökning.

Läs alla nyheter