Kontaktpersoner

Kontaktpersoner

Politiskt kansli

Madeleine Jonsson, regionråd, ordförande för Miljö- och regionutvecklingsnämnden
madeleine.p.jonsson@vgregion.se

Nicklas Attefjord, politisk sekreterare, kommunikationsansvarig
nicklas.attefjord@vgregion.se

AnnaSofia Alexandersson, politisk sekreterare
annasofia.alexandersson@vgregion.se

Linus Sandkvist, politisk sekreterare
linus.sandkvist@vgregion.se

 

Partikansli

Mail: vastra.gotaland@mp.se
Växel: 010-172 77 70

Joakim Larsson, kanslichef
joakim.larsson@mp.se

Matilda Häger, kommunikatör
matilda.hager@mp.se

Johan Örnemar (tjänstledig), verksamhetsutvecklare
johan.ornemar@mp.se

Sophia Nilsson, verksamhetsutvecklare
sophia.nilsson@mp.se

Thony Andreasson Aderum, organisationssekreterare
thony.aderum@mp.se

Axel Lundholm Ericson, kampanj- och medlemskoordinator
axel.lundholmericson@mp.se

 

 

 

Nyheter på ämnesordet

Skåne, 27 juni 2024

Debattartikel: Sänk Skånetrafikens biljettpriser

Uppsala län, 22 juni 2024

Resenärer ska bemötas med respekt

Skåne, 14 juni 2024

Miljöpartiet vill sänka biljettpriserna hos Skånetrafiken

Kunde inte hitta några poster

Försök med en annan filtrering eller sökning.

Läs alla nyheter